یه شارژر خوب - از شارژر خودت هم بهتره » صفحات
یه شارژر خوب - از شارژر خودت هم بهتره

ابتدا انواع شارژر را معرفی میکنیم و سپس بررسی اجمالی ، لطفا به مطالب زیر توجه کنید : 

شارژر دیواری

شارژر دیواری یک شارژر موبایل استاندارد است که به طور مستقیم به برق متصل می‌شوند. مزیت این شارژر، کارایی بالا و سرعت شارژ قابل قبول بوده و این امکان را فراهم می‌آورد که بتوانید از آن در نزدیک تخت یا میز کار خود استفاده کنید.

شارژر USB

اکثر شارژرهای دیواری می‌توانند به شارژر موبایل USB نیز تبدیل شوند. شارژر USB این مزیت را دارد که می‌توانید از کابل‌هایی با طول‌های متفاوت نیز استفاده کنید. روش اتصال نیز به این صورت است که کابل به درگاه USB که به یک فیش شارژ وصل است، متصل می‌شود. گفتنی است که انواع کابل‌هایی که سوکت‌هایشان توسط گوشی هوشمند شما پشتیبانی می‌شوند، می‌توانند به شارژر USB نیز متصل شوند.

شارژر فندکی

زمانی که در خودرو هستید استفاده از نقشه توسط گوشی موبایل یکی از متداول‌ترین کارهایی محسوب می‌شود که انجام می‌دهید. حالا اگر شارژ گوشی شما در حین پیداکردن مسیری تمام شود این موضوع به کابوسی تبدیل خواهد شد. چراکه از پیداکردن مسیر باز می‌مانید و باید منتظر شارژ مجدد گوشی باشد. اما همیشه یک شارژر موبایل فندکی می‌تواند این مشکل را برطرف کند. البته برخی دیگر از خودروها توسط درگاه USB این مشکل را حل کرده‌اند و امکان شارژ مستقیم گوشی را از طریق کابل USB شارژر را فراهم می‌کنند. اما در مورد شارژر فندکی که در همه خودروها قابل استفاده است باید بگوییم که این شارژر، جزو لوازم 12 ولت است که امکان شارژ گوشی را فراهم می‌آورد.

پاوربانک

پاوربانک‌ها دستگاه‌هایی هستند که امکان شارژ دستگاه‌های هوشمند شما را در همه جا فراهم می‌آورند و می‌توانید آن را در سفر و مکان‌های دیگر با خود همراه داشته باشید و تنها موردی که وجود دارد این است که پاوربانک خود را فراموش کنید. این دستگاه‌ها از باتری قدرتمندتری که در داخل بدنه آن جا گرفته است، انرژی خود را تأمین خواهند کرد و با توجه به طرفیتی که دارند، دوباره قابل شارژ خواهند بود.

شارژر موبایل چند پورت

این نوع از لوازم جانبی امکان شارژ چند دستگاه کم قدرت را همزمان با هم فراهم می‌کنند. درواقع روش کار این نوع از شارژر نیز به مانند شارژرهای USB معمولی است و تنها این قابلیت را دارد که بتواند چند دستگاه را به صورت همزمان شارژ کند. با این حساب می‌توانید دستگاه‌های مختلف اعم از گوشی، تبلت و سایر دستگاه‌هایی که از کابل USB پشتیبانی می‌کنند را شارژ کنید. در ادامه نمونه‌هایی از محصولات را که در فروشگاه پلازا موجود است را به شما معرفی خواهیم کرد.

شارژر بی سیم

استفاده از شارژر بی سیم بسیار کاربردی و آسان است. شما به راحتی می‌توانید تلفن خود را بر روی پایه شارژر بی سیم قرار دهید و نسبت به شارژ آن اقدام کنید. متاسفانه شارژر بی سیم شرکت‌های مختلف استفاده‌های اختصاصی دارند و هرکدام مخصوص گوشی‌های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. امروزه آیفون 10، آیفون 8 و اغلب گوشی‌های اندرویدی با استفاده از شارژر بی سیم می‌توانند شارژ شوند.